Program

Program warsztatów

10 kwietnia i 13 marca

17.30-19.00 Rejestracja

20:00 Kolacja

Techniki artroskopowej rekonstrukcji barku - kurs dla zaawansowanych

10- 11 kwietnia 2022 r.

 

Prowadzący  kurs:  dr n. med. Roman Brzóska, dr n. med. Adrian Błasiak, dr Michał Drwięga

 

PROGRAM

9:30 – 9:40 Otwarcie szkolenia

Grupa I

9:40 -  11:10     Pokaz anatomii stawu ramiennego

11:10 – 11:30   przerwa kawowa

11:30 – 11:50   Anatomiczne podejście do rekonstrukcji stożka rotatorów – ewolucja technik artroskopowych  Roman Brzóska

11:50 – 12:10   Rekonstrukcja przyczepu ścięgna mięśnia podłopatkowego

12:10 – 12:30   Patologia ścięgna głowy długiej bicepsa-

12:30 – 12:50   Leczenie niestabilności stawu ramiennego metodą BLS-

12:50 – 13:00   Naprawa stożka / Szycie obrąbka / Innowacyjne metody leczenia stożka

13:00 – 13:40 Lunch

13:40 – 17:40   Warsztaty na preparatach nieutrwalonych

  • Leczenie niestabilności przedniej i tylnej stawu ramiennego
  • Rekonstrukcja uszkodzeń ścięgna mięśnia przedłopatkowego
  • Rekonstrukcja ścięgna nad i podgrzbietowego
  • Tenodeza LHB wewnątrz i zewnątrzstawowa

17:40 Zakończenie warsztatów

 

Grupa II

9:40 – 13:40     Warsztaty na preparatach nieutrwalonych

  • Leczenie niestabilności przedniej i tylnej stawu ramiennego
  • Rekonstrukcja uszkodzeń ścięgna mięśnia przedłopatkowego
  • Rekonstrukcja ścięgna nad i podgrzbietowego
  • Tenodeza LHB wewnątrz i zewnątrzstawowa

13:40 – 14:10   lunch

14:10 – 14:50   Anatomiczne podejście do rekonstrukcji stożka rotatorów – ewolucja technik artroskopowych

14:50 – 15:10   Rekonstrukcja przyczepu ścięgna mięśnia podłopatkowego -

15:10 – 15: 30  Patologia ścięgna głowy długiej bicepsa-

15:30 – 15:50  Leczenie niestabilności stawu ramiennego metodą BLS

15:50 – 16:00  Naprawa stożka / Szycie obrąbka / Innowacyjne metody leczenia stożka

16:00 – 17:30 Pokaz anatomii stawu ramiennego

17:30 Zakończenie warsztatów

Techniki operacyjnego leczenia deformacji stawu skokowego i rekonstrukcja ścięgna Achillesa 

13- 14.03.2022 

Prowadzący  kurs: dr Andrzej Komor

 Zagadnienia poruszane podczas kursu:

  • Usztywnienie piszczelowo-skokowo-piętowe – gwóźdź odpiętowy lub
  • Usztywnienie piszczelowo-skokowe – płyta przednia/ tylna
  • Usztywnienie piszczelowo-skokowo-piętowe – płyta boczna
  • Usztywnienie podskokowe – śruby kaniulowane
  • Usztywnienie łódkowato-skokowe śruby kaniulowane
  • Przezskórne szycie ścięgna Achillesa
  • Plastyka V-Y lub płat odwrócony
  • transpozycja PTT na grzbiet stopy
  • transpozycja FHL na guz piętowy